21 Mayıs 2012 Pazartesi

Doğru Fondöteni Buldum, Dünyanın En Mutlu İnsanıyım =D

Sürekli arayış içinde olduğum bir dönemde almadığım marka, çeşit fondöten kalmamıştı. Cilt bakımına gittiğim salondaki bayan "Mineral Fondöten" kullanmamı tavsiye etti. Daha önce hiç mineral ürün kullanmamıştım. Biraz araştırmayla YoungBlood markasını buldum. Sitelerinde açıkça Cruelty Free olduklarını belirtmişler. Tüm sorular için buraya bakabilirsiniz http://www.ybskin.com/about/index/detail/id/43 . Türkiye sitesi için de buraya bakabilirsiniz http://www.youngbloodmakyaj.com/ .

Ben genellikle alışverişlerimi, hele ki ürün pahalıysa, internetten yaparım. Ama tabi renk tutturma derdi var. Açıkçası YB satan bir eczaneye gidip kendime uygun olan fondöten rengini öğrendim. Biliyorum bu hoş değil, ama gerçekten fiyat farkı çok olmasaydı eczaneden alacaktım. Mineral fondöten toz ve likit olmak üzere iki çeşitmiş. Oradaki bayan bana toz kullanmamı tavsiye etti. İşte bu da internetten aldığım YB Toz Mineral Fondöten Warm Beige. Ve evet fondöten arayışım bitmiştir.Aslında toz yapılı bir ürünün kapatıcı olmasını beklemezdim ancak deneyince çok şaşırttı beni. Üzerine pudra sürmeye gerek yok. Belki sabitlemek için biraz transparan pudra ya da elde ne varsa kullanılabilir. Kapatıcılığı çok doğal ve oldukça başarılı. Yüzünüz kalıp gibi olmuyor. 

Bu ürünün gelmesini beklerken karşılaştırma da yapabilmek için başka mineral toz fondötenler de aldım. Bunlardan birisi e.l.f.' in çok kullanışlı, yıl boyu kullanılabilecek bir ürünü. İçinde 4 farklı renkte fondöten barındırıyor. İster tek tek, ister karıştırarak kullanabiliyorsunuz. Ben medium olanını tercih ettim, özellikle Golden Honey tam benim rengim oldu.
Böyle tuzluk gibi bir kapağı var. Tan ve Bronze olanlarını şimdilik allık ve gölgelendirme için kullanıyorum.

Sephora' da da mineral fondötenlerde indirim vardı. Yine medium 26 numarayı denemek istedim. Bu ürün YB' ye göre daha az kapatıcılığa sahip. Eğer cildiniz düzgünse, bunu tercih edebilirsiniz.Mineral toz fondötenlerin bence tek eksisi sürmek için özel fırçalara gereksinim duyulması. Pek çok şeyi ellerimle, parmaklarımla sürmeyi seviyorum. Ama bu üründe bunu yapamadım. Bu fırçaların düz bir kesimi var ve çok sık kıllara sahip olduğu için tozlar içine girmiyor. Birçok fırçayı denedim, sadece ürün heba etmekten başka işe yaramadı hiçbirisi.
1 yorum:

  1. Şeniz, geçen bu yurtdışı siparişleri konusunda konuşmuştuk. Ben de geçen ayrı ayrı 4 sipariş verdim küçük miktarlarda. Yalnız 2 ay sınırlaması varmış. Acaba bu 150 euroyu geçen siparişler için mi geçerli yoksa 10 dolar da olsa 2 ay içinde sadece bir sipariş mi vermemiz gerekiyor? Sen hiç iki ayı geçmeden birkaç sipariş verdiğin oldu mu?

    Bu arada mineral fondötenleri ben de çok seviyorum=)En doğal görüntü onlarla yakalanıyor. Kabuki fırçalarla uygulaması çok pratik oluyor bence.

    YanıtlaSil